Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Doraźny remont schodów. Wkrótce przetarg na większe prace

Schody przy ul. Sprzymierzonych w Gryfinie
Schody przy ul. Sprzymierzonych w GryfinieAutor: dost.

Wyłączono z użytku schody przy ul. Sprzymierzonych. To efekt doraźnych prac naprawczych, które zlecił Powiat Gryfiński. Generalny remont tego miejsca odbędzie się w przyszłym roku

Reklama

Zagrodzone schody przed dworcem kolejowym w Gryfinie nie oznaczają rozpoczęcia prac w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli generalnej przebudowy okolic stacji kolejowej (ul. Kolejowa, Sprzymierzonych oraz 1 Maja) w ramach tworzenia Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

- Powiat wspólnie z Gminą Gryfina dopiero za kilka tygodni ogłosi przetarg na przebudowę ul. 1 Maja i Sprzymierzonych w ramach ZIT, a prace w tym obszarze powinny być wykonywane w przyszłym roku – informuje nas Arkadiusz Durma, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Powiecie.

Dlaczego więc już teraz wyłączono z użytku wspomniane schody?

- Przed zimą wykonane zostaną na nich niezbędne prace naprawcze, aby poprawić bezpieczeństwo korzystających z nich osób – wyjaśnia A. Durma.

Dodajmy, że do generalnej przebudowy stacji kolejowej przygotowuje się również PKP PLK. Prawdopodobnie ruszy ona jeszcze w tym roku. A Gmina Gryfino od kilku miesięcy jest w trakcie budowy pierwszego odcinka centrum przesiadkowego na ul. Kolejowej. Kulminacyjny moment prac nastąpi w przyszłym roku. Wszystkie wymienione zadania mające na celu poprawę infrastruktury na stacjach kolejowych oraz w ich pobliżu to efekt realizowanego wielkiego projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która powinna ruszyć pełną parą w 2022 r.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie