Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Dawid Tkacz medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

Dawid Tkacz z Gardy Chojna z kolejnym medalem Mistrzostw Polski! Bokser z Zielina przeszedł do historii swojego klubu, jako pierwszy zawodnik, który tego dokonał

Reklama

Zawody w Mielcu rozpoczęły się dla Dawida szczęśliwie. Nie musiał walczyć w pierwszej rundzie, wylosował wolny los. Wszedł do rywalizacji od fazy ćwierćfinałowej.

- Pokonał w niej zawodnika z Suwałk, chłopaka starszego od siebie o 2-3 lata, ubiegłorocznego brązowego medalistę tych mistrzostw i dzięki temu zameldował się w półfinale – poinformował nas w piątek trener Jarosław Przygoda.

Oznaczało to, że jego podopieczny ma już medal! O tym, jakiego koloru miała zadecydować m.in. sobotnia walka. Tutaj los okazał się dla Tkacza mniej łaskawy. W półfinale trafił bowiem na Jakuba Straszewskiego.

- To młodzieżowy wicemistrz świata z 2021 r. Rówieśnik Dawida, ale poza jednym razem, podczas Pucharu Polski, nie walczyli ze sobą. Straszewski rywalizował w kategorii 92 kg. Dopiero teraz zszedł do kategorii 86 kg, w której występuje Tkacz – opowiada Przygoda, dodając, że półfinałowe starcie było wyrównane.

 

Więcej w jutrzejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie