Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Czteroletni Kuba zwycięzcą zawodów wędkarskich

Autor: www.stareczarnowo.pl

Najmłodszy uczestnik wędkarskiej rywalizacji z okazji Dnia Dziecka wielkim zwycięzcą

Reklama

W minioną sobotę, 4 czerwca, sekcja wędkarska Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej zorganizowała zawody wedkarskie. Tradycyjnie rywalizacja odbyła się w Dębinie. Nagrody zwycięzcom wręczyła m.in. wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska. Czteroletni Kuba Cmoch ze Szczecina triumfował.

W zawodach udział wzięło w sumie 21 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Wędkarskie zmagania były bardzo emocjonujące, a o kolejności miejsc decydowały dekagramy. Tegorocznym zwycięzcą został najmłodszy uczestnik turnieju Kuba Cmoch. Czterolatek ze Szczecina złowił łącznie prawie 1,8 kg ryb. Drugie miejsce zajął 11-letni szczecinianin Krzysztof Duniecki z wynikiem blisko 1,5 kg. Na trzecim stopniu podium uplasował się mieszkaniec Dębiny Adam Nawrocki, którego rezultat to 1,44 kg.                                                                                         - Trudno uwierzyć, że czterolatek pokonał starszych kolegów, a tak się w rzeczywistości stało. Zawody to przede wszystkim dobra, edukacyjna zabawa - zaznaczył wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej Piotr Kwiatkowski.
Wszyscy miłośnicy wędkarstwa po zakończonej sportowej rywalizacji wypuścili z powrotem do wody swoje „zdobycze”. Na uczestników czekały nagrody i statuetki.
- Każda rywalizacja kończy się klasyfikacją zwycięzców. Obserwując zmagania najmłodszych najbardziej ucieszył mnie uśmiech dzieci. To największa nagroda dla organizatorów zawodów - zauważyła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.
Po zakończeniu wędkarskich zmagań nie zabrakło wspólnego grilla i poczęstunku. Wszystko przy rytmach muzyki i dobrej pogodzie.

dost

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie