Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Cygańska dusza Eliksira

Autor: Tadek Wasilewski

Teatr Eliksir złożony ze studentów Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a działający przy Gryfińskim Domu Kultury, w ostatni wtorek przedstawił kolejny program poetycki. Złożyły się na niego wiersze Papuszy, czyli Bronisławy Wajs w przekładzie Jerzego Ficowskiego oraz wiele innych utworów o Cyganach.

Wieczór cygański odbył się w gościnnym Klubie Nauczyciela. O aranżację wnętrza i dekorację zadbała szefowa klubu, Elżbieta Smirnow. Dopisała publiczność, która ze spotkania na spotkanie rośnie, a miłośników poezji wciąż przybywa.

- Pomysł inicjatorki spotkań z poezją, Tamary Szymańskiej okazał się strzałem w dziesiątkę. Okazuje się także, że w tych niepoetyckich czasach są jeszcze dusze wrażliwe na piękno poetyckiego słowa – informuje Janusz Janiszewski, szef Teatru Eliksir.

Poza poezją spotkanie obfitowało w pokaz fotografii i filmów ilustrujących życie cyganów taborowych. Nie zabrakło także akcentu muzycznego, bo swoje utwory w klimacie cygańskim zaprezentował Tadek Wasilewski.

Gryfińskim wieczorem cygańskim zainteresowała się TVP Szczecin, a rozmowy z twórcami oraz reportaż znalazł się w programie informacyjnym Kroniki Szczecińskiej.

- Teatr Eliksir zapowiada kolejne spotkanie z poezją, na które już teraz serdecznie zapraszamy – kończy J. Janiszewski.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie