Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Chciał skoczyć? Fałszywy alarm

Autor: Zdjęcie archiwalne

W pamięci mamy jeszcze tragiczne wydarzenia, które kilkanaście dni temu miały miejsce w Gryfinie, przy ul. Słowiańskiej. Tymczasem wczoraj, służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który może spróbować odebrać sobie życie…

Reklama

Wczoraj wieczorem, ok. godz. 21.00 służby otrzymały zgłoszenie, dotyczące próby samobójczej w jednym z gryfińskich wieżowców. Podobno młody człowiek groził, że coś sobie zrobi. Policjanci oraz strażacy szybko pojawili się przy ul. Słowiańskiej 5.

- Nasze działania miały polegać na pomocy policji i otwarciu mieszkania, ale po przybyciu na miejsce mężczyzna sam otworzył drzwi – wyjaśnia Maciej Łempicki z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

- Służby wezwane zostały w związku z faktem, iż osoba mogła znajdować się w stanie zagrażającym jej życiu lub zdrowiu. Na szczęście, informacja ta została niepotwierdzona – taką informację otrzymaliśmy z kolei z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Tym razem był więc to fałszywy alarm. Sytuacja była jednak niepokojąca. Przypominamy, iż w przypadku problemów, pomocy możemy szukać w tych miejscach:

- całodobowa linia wsparcia z chatem i telefonem 800 70 2222 (dyżurują psychologowie),

- telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne),

- telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111 (czynny całą dobę).

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie