Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

„C’est la Vie” w Chojnie

Dzisiaj odbędzie się wernisaż "Łzy Odry", zaś jutro (w sobotę 22 października) Centrum Kultury w Chojnie zaprasza na kolejne wydarzenie. W tamtejszym Cafe Kultura przypomniane zostaną największe utwory Andrzeja Zauchy: wokalisty jazzowego, piosenkarza i aktora, od którego tragicznej śmierci minęło właśnie trzydzieści jeden lat

Reklama

Zaucha to wyjątkowy artysta, któremu muzyka była wprost pisana. Nie miał wykształcenia muzycznego. Z zawodu był zecerem, który grania na kilku instrumentach oraz śpiewu nauczył się „we własnym zakresie”. Jego piosenki stały się klasyką polskiej muzyki rozrywkowej.

- „C’est la Vie”, „Bądź moim natchnieniem”, czy „Byłaś serca biciem” trafiają na polskie listy przebojów wszech czasów. To kompozycje niebanalne, czarujące melodią, genialnym tekstem, zaskakujące brzmieniem a jednocześnie atrakcyjne dla każdego – mówi dyrekcja chojeńskiego Centrum Kultury.

Zaucha zginął 10 października 1991 r. Został zastrzelony przez męża swojej kochanki, pod jednym z krakowskich teatrów. Pamięć po artyście, tak samo jak jego utwory, przetrwały próbę czasu i do dziś stanowią inspirację dla kolejnych muzyków. W gronie tym znajduje się „C’est la Vie”.

- Zespół ten występuje w składzie: Marek Kiona (śpiew, saksofon), Marek Zalewski (instrumenty klawiszowe), Arkadiusz Malinowski (gitara basowa), Marcin Nowak (gitary), Mariusz Lipiński (perkusja). W koncercie przedstawią zatem największe przeboje, ale także nieodkryte lub zapomniane utwory Andrzeja Zauchy – piosenkarza, który są energią, uśmiechem oraz niezaprzeczalnym urokiem podbił serca Polaków – zapowiada CK.

Wydarzenie jest biletowane. Wejściówka kosztuje 40 złotych i jest do nabycia w Centrum Kultury w Chojnie. Początek koncertu w sobotę 22 października, w Cafe Kultura, o godzinie 19.00.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie