Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Bus bez kierowcy taranuje! [FOTO]

O włos od tragedii na Krasińskiego. Bus firmy kurierskiej uderzył w inną półciężarówkę!

Reklama

W okolicach przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną na ulicy Krasińskiego na Górnym Tarasie doszło do zdarzenia podobnego, jakie kilka miesięcy temu rozegrało się przy przejeździe kolejowym. Bus, który kierowca pozostawił na wzniesieniu nagle ruszył. Kurier firmy UPS pozostawił auto na osiedlowej uliczce prowadzącej od Krasińskiego w stronę Kwadratu. Auto jednak nagle ruszyło w dół. Z impetem wjechało w ulicę Krasińskiego.

- Jechałem od strony Szczecina, nagle poczułem silne uderzenie, obróciło mnie o 180 stopni - relacjonuje kierowca białego busa, który został uderzony. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń.

- Dobrze, że trafiło we mnie, gdyby bus uderzył w osobówkę, byłoby gorzej - dodaje poszkodowany.

Na miejscu rzeczywiście trudno było nie odnieść wrażenia, że dwa mocno uszkodzone auta to niska cena tego zdarzenia. Gdyby bus UPS przeciął Krasińskiego nie uderzając w nikogo, wówczas staranowałby auta zaparkowane wzdłuż często uczęszczanego chodnika. Niewykluczone, że siła uderzenia mogłaby je przesunąć w pieszych.

Ulica Krasińskiego była przez około godzinę zablokowana. Strażacy usuwają resztki rozbitych aut, policjanci ustalają faktyczny przebieg wydarzeń. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierowcy, który zbyt słabo zaciągnął hamulec ręczny bądź awaria systemu hamowania w busie UPS.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie