Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Budżet na 2023 rok przyjęty. Kluczowa była postawa radnych PiS

Przygotowany przez burmistrza Sawaryna projekt budżetu Gminy Gryfino na 2023 roku został przyjęty przez radę. Troje radnych PiS zazwyczaj będących w opozycji do burmistrza, tym razem wstrzymało się od głosu, co sprawiło, że większość poparło uchwałę odnośnie dokumentu precyzyjnie określającego nasze wydatki w przyszłym roku.

Reklama

Ośmiu radnych Koalicji Obywatelskiej było przeciw projektowi budżetu. Są oni konsekwentni w swojej ocenie urzędu, pozostając w twardej opozycji wobec burmistrza. Zazwyczaj towarzyszyło im troje radnych PiS, co dawało opozycji większość. Tym razem wstrzymali się oni jednak od głosu. Jak tłumaczyli, kluczowe dla nich były spore środki przeznaczone przez rząd RP dla Gminy Gryfino.

- Dlatego jestem zdania, że środki ujęte w tym budżecie, m.in. z rządowego funduszu Polski Ład i rządowego funduszu Inwestycji Lokalnych są dla gminy niezbędne jak tlen. Więc biorąc pod uwagę tą kwestię, mocno się zastanawiam jaką podjąć decyzję – powiedział Robert Jonasik.

Podobnych argumentów używał wiceprzewodniczący rady.

- Być może jest to z mojej strony jakaś ewolucyjne podejście, ale ja się wstrzymam od głosu – zapowiedział Piotr Romanicz.

 

Za przyjęciem budżetu głosowało 10 radnych: Adamiak, Kasprzyk, Kozakiewicz, Namieciński, Para, Pazik, Polański, Sobczak, Trzepacz, Zwoliński.

Wstrzymało się od głosu 3 radnych: Hołub, Jonasik, Romanicz.

Przeciw przyjęciu budżetu głosowało 8 radnych: Guga, Piasecki, Pieczyńska, Puzik, Sanecki, Urbański, Wisińska, Witowska.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie