Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Brutalna interwencja policji zarejestrowana przez monitoring [VIDEO]

Duszenie, cios w krocze i uderzenia w brzuch. Policjanci z KPP Gryfino zostali zawieszeni. Sprawę bada prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Uderzenia i przyduszenia mają miejsce w następujących momentach nagrania: 0:37, 1:00, 1:15, 1:17, 2:47, 6:25.

Reklama

Dwóch młodych policjantów z gryfińskiej komendy prawdopodobnie przekroczyło swoje uprawnienia podczas nocnej interwencji w Nowym Czarnowie. Podczas rutynowej kontroli zachowywali się brutalnie wobec 27-letniego gryfinianina. Wszystko zarejestrował monitoring, a poszkodowany złożył zażalenie
w prokuraturze i oczekuje ukarania policjantów.

Łukasz ma 27 lat. Od trzech lat mieszka w Gryfinie, wychował się jednak w Nowym Czarnowie, gdzie wciąż mieszkają jego rodzice. Stamtąd pochodzi również jego dziewczyna. Tego wieczoru był w domu jej rodziców.
- Moja dziewczyna wyszła szybciej. Ja postanowiłem wrócić do Gryfina późniejszym autobusem, który odjeżdżał o godz. 23.02. W pobliżu przystanku zjawiłem się kilkanaście minut wcześniej. Usiadłem na ławce przed sklepem. Po chwili pojawił się patrol policji. Nie ukrywam, że byłem pod wpływem alkoholu, dlatego nie chciałem wdawać się z nimi w dyskusję, tylko spokojnie odejść – relacjonuje Łukasz, dodając, że nie był w stanie upojenia. Jak twierdzi, miał sytuację pod kontrolą i wszystko pamięta.

Uderzenia
Gdy Łukasz odchodził, jeden z policjantów złapał go za kurtkę i zaciągnął z powrotem na ławkę. Mężczyzna wciąż stał, więc policjant kolanem kopnął go w krocze.
- To było mocne uderzenie. Zabolało – mówi Łukasz, który po ciosie momentalnie usiadł na ławce. – Nie wiem, dlaczego tak się zachowywali, nie byłem przecież agresywny. Na nagraniu widać też, że nie uciekałem, tylko spokojnie odchodziłem. A jak już byliśmy przy ławce, to nie kazali mi usiąść – dodaje.
Sytuacja się uspokoiła, ale tylko na chwilę.

/Cały artykuł z relacją Łukasza oraz stanowiskiem Komendy Wojewódzkiej Policji w jutrzejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej/

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie