Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Brakuje jeszcze 16 tysięcy złotych. Wspomóż zbiórkę Tomka

Tomasz Samul jest mieszkańcem Gryfina, który choruje na stwardnienie rozsiane

Reklama

Jego historię opisywaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie.

- Właśnie skończył 40 lat, a od 14 lat ma zdiagnozowane Stwardnienie Rozsiane. Przeszliśmy przez wszystkie etapy leczenia łącznie z lekami II linii. Choroba zaczęła wchodzić w mocną progresję i dlatego 2 lata temu zdecydowaliśmy się na przeszczep komórek macierzystych, który odbył się w Katowicach. Niestety nie przyniósł on pożądanych rezultatów w związku z tym od 2 latach pozostaje bez leczenia, a choroba przeszła w postać wtórnie postępującą - mówiła jego żona, Aldona.

Jak dodawała: na tą chwilę jedyną szansą na poprawę zdrowia, sprawności i  jakości życia jest podanie leku Rituximab (Mab Thera), który nie jest refundowany przez NFZ. Jest to bardzo kosztowna terapia, której koszt rocznego leczenia wynosi 30.000 zł. Lek ten jest podawany  w dwóch infuzjach, co pół roku jedna.

Stąd pomysł założenia zbiórki, z której pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Tomka. Mimo, że w pomoc zaangażowało się sporo osób (zbiorę przeprowadzono m.in. podczas majówkowego koncertu gryfińskiego grupy PKP Squad), wciąż nie udało się zebrać potrzebnej kwoty.

- Jest nieco ponad 14 tys. złotych, a Tomek potrzebuje 30 tys. złotych - przekazali nam dzisiaj jego bliscy.

Wobec tego apelujemy do mieszkańców regionu o to, by wsparli mieszkańca naszego miasta w trudnych dla niego chwilach. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie