Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Bomba Bomba w Schwedt

Autor: dost.

Teatr Bomba Bomba z Gryfińskiego Domu Kultury pod koniec czerwca wziął udział w jubileuszowym 25. Festiwalu Schultheaterfest w teatrze Uckermärkischen Bühnen w Schwedt

Reklama

Teatr prowadzony przez Violinę Janiszewską przedstawił swoją starą sztukę „Tajemnicza walizka”, ale w nowej wersji. Jak zwykle grupa z Gryfina spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, zbierając sporo pozytywnych opinii.
Aktorzy wzięli także udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez instruktorów z Niemiec i z Polski.  Teatr Bomba Bomba wystąpił obok teatrów z innych miejscowości położonych po obu stronach Odry. Polskę reprezentowały również teatry: W Krzywym Zwierciadle ze Stepnicy oraz Teatry EGO VU oraz 6 i Pół z Gryfina.

Festiwal Schultheaterfest obchodził w tym roku jubileusz 25-lecia swego istnienia. Prezentują się na nim głównie teatry szkolne z Brandenburgii, ale od 15 lat występują na nim także polskie grupy. Z okazji jubileuszu 25 lat Festiwalu Teatrów Szkolnych celowo poszerzono grono partnerów z Polski o nowe grupy i partnerów. Organizatorzy chcą w ten sposób wzmocnić istniejące kontakty poza festiwalem i umożliwić nawiązanie nowe. Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich spektakli w doskonałych warunkach technicznych na profesjonalnej scenie, a następnie krytycznie oceniają i wymieniają swoje poglądy na temat spektakli. Spędzony wspólnie czas wolny pozwala młodym ludziom na wzajemne poznanie się.

Zdjęcia ze spektaklu Teatr Bomba Bomba w teatrze w Schwedt w obiektywie Udo Krause można zobaczyć na stronie teatru UBS: https://www.theater-schwedt.de/idx/pid/83099716/

 

(red./dost.)

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie