Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Bociany wręczone. Łzy wzruszenia u Anny Pastuły [GALERIA]

Anna Pastuła nie ukrywała łez wzruszenia
Anna Pastuła nie ukrywała łez wzruszeniaAutor: Kamil Miler

Po raz szesnasty przyznane zostały bociany - nagrody starosty gryfińskiego dla osób promujących powiat gryfiński. Tym razem podzielono je na trzy kategorie. Dzisiaj, w wyremontowanej sali gimnastycznej LO nr. 1 w Gryfinie, wręczono symboliczne statuetki. Wszystkie bociany odleciały na południe powiatu. Jak się okazuje, tam również dzieje się wiele ciekawego.

W kategorii „kultura i sztuka” zwyciężyła Sala u Kinala. To niezwykłe miejsce we wsi Czachów w gminie Cedynia, przekształcone z… obory na salę koncertową. Jak poinformowano, grają w niej muzycy światowej sławy. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Michael Winker, organizator cyklicznych wydarzeń w Czachowie.

W kategorii „sport, turystyka i rekreacja” zwyciężyła Katarzyna Kupczyk, sołtys wsi Gądno (gmina Moryń), założycielka i prezes stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju tej miejscowości. Od kilku lat organizuje rajdy rowerowe, a także wiele innych wydarzeń.

W kategorii „pro publico bono” zwyciężyła Anna Pastuła, sołtys wsi Goszków (gm. Mieszkowice). Zaangażowana w życie społeczne swojego sołectwa i całej gminy. W tym roku zorganizowała dwa festyny charytatywne: dla Irka (chorującego na nowotwór) oraz dla 7-letniego Huberta cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną. Gdy starosta Wojciech Konarski wręczał jej statuetkę nie mogła pohamować łez. Po chwili ze wzruszeniem przyznała, że to pierwsza nagrodą jaką otrzymała w życiu. Niezwykle emocjonującą przemowę zaproszeni goście nagrodzili najdłuższymi tego dnia brawami.

Każdy z laureatów otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł.

 

Pozostali nominowani:

- kategoria kultura i sztuka: Centrum Kultury w Chojnie, Elżbieta Iwko, Michalina Lewandowska, Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju Collegium, Zakładowa Orkiestra Dęta Elektrowni Dolna Odra.

- kategoria pro publico bono: Piotr Piznal i Piotr Rosiński.

- kategoria sport, turystyka i rekreacja: Lesław Duma, Piotr Czuto, Michał Gadowski, Dawid Tkacz.

 

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie