Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Błękit Pniewo zagra w B-klasie! Dziś sparing z Wichrem Steklno

ZZPN podał nazwy klubów, które w sezonie 2022/23 zagrają w B-klasie. Wśród nich znalazł się Błękit Pniewo. Reaktywowana drużyna – niegdyś trzecia siła powiatu gryfińskiego – składać ma się z 17-letnich zawodników, którzy dotąd występowali w rozgrywkach juniorskich. Jak mówi jednak trener, przewiduje również miejsce dla kilku doświadczonych zawodników

Reklama

Wiadomo już, że Błękit zadebiutuje w Serie B w pierwszy weekend września. Podejmie wówczas LUKS Krzywin. Do tego czasu zespół z Pniewa, który 30 lipca wrócił z obozu przygotowawczego, będzie szykował się na miejscu. Już w najbliższy czwartek (4 sierpnia) kibice będą mogli zobaczyć „seniorski Błękit” w akcji.

- O godzinie 19.00 zagramy na boisku w Gryfinie z Wichrem Steklno - mówi trener Bartkowski.

Dotychczasowi juniorzy (rocznik 2005) mają już po 17 lat, więc ich wejście w dorosły futbol było tylko kwestią czasu.

- Zbudowaliśmy odpowiednie podstawy, by móc wrócić do seniorskich rozgrywek. Przede wszystkim jednak chcieli tego sami zawodnicy. Liga juniorów była jaka była. Wygraliśmy ją, przegrywając tylko trzy mecze. Na Wojewódzką Ligę Juniorów nie mieliśmy pieniędzy, a zależało nam na tym, by zespół cały czas miał motywację – mówi Arkadiusz Bartkowski z Błękitu.

 

Obszerny artykuł na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie