Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Biedny Orzełek. "Niech burmistrz szuka oszczędności w swojej pensji"

Niektóre samorządy powiatu gryfińskiego dopiero teraz podają informacje o środkach, które z budżetu otrzymają lokalne kluby piłkarskie. Należy więc spodziewać się szeregu artykułów, inicjowanych przez zdenerwowanych działaczy...

Reklama
Reklama

Taka sytuacja ma właśnie miejsce w Trzcińsku-Zdroju. To wicelider grupy piątej A-klasy. Jego działacze właśnie dowiedzieli się ile pieniędzy dostaną od gminy. I są dalecy od zadowolenia.

- Gmina Trzcińsko-Zdrój podzieliła środki pieniężne na lokalnie stowarzyszenia. Klub MKS Orzeł otrzymał kwotę 30 000 zł na działalność statutową. Jest to najniższy budżet w historii stowarzyszenia MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój. Aktualnie MKS składa się z 4 grup: Seniorzy, Juniorzy, Trampkarze oraz Młodzik. Łącznie Klub liczy ok 100 zawodników. W tym roku obchodzić będziemy 75-lecie klubu ... Nie wiadomo jak będą wyglądać obchody w tym roku, na pewno nie będzie tak hucznie jak 5 lat temu... - pojawiło się na fajnpejdżu klubu.

Po publikacji tego tekstu skontaktował się z nami prezes Orła.

- Taka dotacja to śmiech na sali. Wszystko idzie w górę, z miesiąca na miesiąc wszystko drożeje. Opłaty do ZZPN, paliwo z roku na rok są coraz wyższe. Pytaliśmy w gminie dlaczego nie otrzymujemy większych pieniędzy. Za każdym razem w odpowiedzi słyszymy to samo: 
"Gmina jest w ciężkiej sytuacji finansowej i trzeba szukać oszczędności". Szkoda że sami nie oszczędzają, dla przykładu w 2019 r. burmistrz pobierał ok. 9000 zł wynagrodzenia miesięcznie, obecnie otrzymuje ok 14 000 zł miesięcznie, wzrost o 5 000 zł. Już wiemy gdzie te oszczędności idą. Jedyna nadzieja to dotacja z rządowego programu Klub 2023 - nie gryzł się w język Dawid Bugajski.

Co do obchodów 75-lecia klub, będzie się zwracać do innych podmiotów.

- DO prywatnych firm, starostwa oraz Lasów Państwowych. Miejmy nadzieję, że oni nie przejdą obojętnie i wspólnymi siłami uda się zorganizować 75-lecie MKS Orzeł - dopowiada prezes.

Już wkrótce szerzej zajmiemy się dotacjami na sport w całym powiecie.

 

 

 
Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie