Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

To będzie finał WOŚP, jakiego w Gryfinie dawno nie było

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się do nas wielkimi krokami. Organizatorzy gryfińskiego sztabu ogłaszają cały harmonogram imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (30.01) na terenie Pałacyku pod Lwami. Gazeta Gryfińska i portal gryfinska.pl zostali patronami medialnymi tego wydarzenia. Poniżej obszerna zapowiedź przesłana nam przez Małgorzatę Maciejewską z gryfińskiego sztabu

Reklama

Impreza rozpoczyna się o godz. 14.00. Całą imprezę poprowadzi Kuba Kasprzyk. Już od pierwszych minut będzie się dużo działo - będzie mnóstwo licytacji. Licytacje w dniu finału będą odbywać się na głównej scenie. Przygotowaliśmy mnóstwo fantastycznych gadżetów, a także vouchery marzeń na różne usługi i rozrywki. Nie zabraknie także złotych i srebrnych serc wykonanych przez naszego zaprzyjaźnionego złotnika. Za wylicytowane przedmioty możecie zapłacić kartą. Będziecie mogli również nacieszyć ucho różnorodną muzyką. Na scenie wystąpią kapele ludowe, soliści z pracowni wokalnej Piotra Ostrowskiego z Gryfińskiego Domu Kultury, Zoya, Sfera, Offensywa oraz Pączki w Tłuszczu (Tomasz Karolak i Bartosz Miecznikowski).

O godz. 20.00, zgodnie z tradycją, będzie światełko do nieba – tu pozostawiamy jedyną tajemnicę, aż do finału, w jakiej formie będzie to zorganizowane. Natomiast możemy powiedzieć, że będzie bardzo nietypowo i będą w to zaangażowane wszystkie osoby obecne o godz. 20.00 na terenie Pałacyku po Lwami, a najbardziej uradowane zapewne będą dzieciaki.

W tym szczególnym dniu, oprócz głównych koncertów i licytacji, będzie mnóstwo imprez pobocznych. Sam finał odbędzie się nie tylko na placu wokół pałacyku, ale i w nim samym. Na jeden dzień część budynku zamieni się w fantastyczne SPA dla ducha, będą fryzjerzy damscy i męscy, będziecie mogli zrobić dredloki, makijażystki będą wykonywały profesjonalne makijaże. Wszystko będziecie mogli uwiecznić na zdjęciach, gdyż będzie do waszej dyspozycji fotobudka. Jeżeli będziecie państwo chcieli skorzystać z jakichkolwiek usług, swoje pociechy możecie oddać pod opieką animatora dla dzieci, który będzie na terenie budynku. Tam będzie także punkt medyczny, gdzie można zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi. Zapraszamy również do punktu profilaktyki pierwszej pomocy, a także do punktu DKMS (dawcy szpiku kostnego). Będzie także możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w punkcie szczepień w budynku (od 15. roku życia).
Żeby nikt nie zgłodniał podczas imprezy, mamy zaplanowane postawienie foodtracka Dziki Łosiu, będą paleniska z pieczoną kiełbasą. Koło Gospodyń Wiejskich Europejki przygotuje dla państwa smakołyki.

Dla dzieciaków odbędą się przejażdżki konne, do dyspozycji będą dwa konie z obsługą instruktora. Po Gryfinie, jak i przy terenie głównej imprezy będziecie mogli spotkać chodzące maskotki bajkowe, z którymi będziecie mogli zrobić sobie zdjęcia.

Mamy też coś dla amatorów mocnych wrażeń. Na quadach i buggy będziecie mogli spróbować dzikiego szaleństwa w krótkich przejażdżkach po Gryfinie. Do zwiedzania będą także wozy strażackie, dźwig budowlany o udźwigu 50 ton, a także stoisko Towarzystwa Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej.

Do dnia finału możecie nieustannie wspierać Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W wielu miejscach w Gryfinie do 28 stycznia 2022 roku umieszczone są puszki stacjonarne, mamy również założoną e-skarbonkę (informację znajdziecie na fanpage’u WOŚP Gryfino). Możecie też licytować wystawione przez nas przedmioty na Allegro, każda aukcja jest także wystawiona na naszym fanpage’u. Cichym marzeniem jest pobicie rekordu Gryfina. W ubiegłym roku, mimo całkowitego zakazu zgromadzeń. udało nam się uzbierać 87 846, 87 zł. Tym razem postaraliśmy się zrobić dla was imprezę, jakiej nie było dawno w Gryfinie. Jeśli w tym roku pobijemy rekord, to za rok zaskoczymy was jeszcze bardziej.
Bardzo prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego na terenie imprezy, noszenia maseczek i dezynfekcji dłoni. Na ternie całego obiektu będą punkty do dezynfekcji. Przy wejściu na wydarzenie, ze względu na ograniczenia, będą sprawdzane paszporty covidowe. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich osób, lecz musimy utrzymać proporcję osób zaszczepionych w stosunku do niezaszczepionych. Prosimy o wyrozumiałość z związku z tym.

Patronat medialny sprawują: Gazeta Gryfińska, gryfinska.pl, Mateusz Woźniakowski Fotografia, ZybelFoto oraz OBRAZ.

Najważniejszym ogniwem w każdym finale są wolontariusze. Od rana będziecie mogli ich spotkać na ulicach Gryfina. To ich wkład jest najbardziej widoczny, dlatego już dziś chcemy im wszystkim pogratulować i podziękować. Jest to dla nich dzień pełen wyzwań, już od samego rana będą z wami się widywać i zostaną z nami do godz. 20.00. Doceńcie ich pracę, przekażcie choć miłe słowo, bo na to zasługują. Naszych wolontariuszy nakarmią: Pizzeria Peperoni (ul. Łużycka), B&C- Burger and Coffee (w Lagunie), Pizzeria na Deptaku (ul. Bolesława Chrobrego), a na ciepłe napoje mogą liczyć w Jadłostajni i Wenecja Restaurant & Pizza.

Głównymi sponsorami wydarzenia są: Intermarche, Sidweld Contractors Sp. z o.o., PGK Stahlban Sp. z o.o., P.H.U. Dolata, Maison Sp. z o.o.
Patroni wydarzenia to: Darek Ludwiczak, Komandor, Firma Transportowa Trzciński Robert, Bricomarche, Złocień S.C. Specjalistyczne gospodarstwo ogrodnicze Tyszkiewicz K.P.
Życzymy wam udanej imprezy!

sztab WOŚP Gryfino

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie