Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Będą łatać i frezować

Autor: Rafał Remont

Garby na ul. Armii Krajowej doprowadzają kierowców do szewskiej pasji. Jeden z nich nie wytrzymał i skarży się na zaniedbania ze strony zarządcy drogi, uważa, że fakt nieusuwania takich nierówności może doprowadzić do wypadku.

Reklama
Na ulicy Armii Krajowej, im bliżej skrzyżowania z ulicą 9 Maja, tym więcej nierówności. Na końcowym odcinku tej drogi znajduje się ich naprawdę sporo. Kierowcy skarżą się i twierdzą, że pozostawienie garbów na zimę sprawi, iż pługi nie będą dokładnie odśnieżały drogi, a tym samym przy skrzyżowaniu będzie niebezpiecznie.

- Jeśli w tych dziurach między garbami zalegnie śnieg i lód, będzie to sprzyjało poślizgom, a wtedy łatwo o przykrą w skutkach kolizję – twierdzi nasz czytelnik.

Sprawę zgłaszał staży miejskiej, ale jak twierdzi, nie ma żadnej reakcji. Arkadiusz Rybicki, zastępca komendanta tej formacji z kolei wyjaśnia, że strażnicy sprawę przekazali do zarządcy drogi, czyli powiatowego Wydziału Zarządzania Drogami.

- Czekamy, aż stan nawierzchni będzie poprawiony – mówi Arkadiusz Rybicki.

Zwróciliśmy się z problemem do Arkadiusza Durmy, naczelnika powiatowego Wydziału Zarządzania Drogami. Ten obiecuje, że w listopadzie droga będzie wyrównana.

- Najprawdopodobniej należało będzie sfrezować nawierzchnię i niewykluczone, że będzie się to wiązało z pojawieniem nowej nakładki, do końca listopada postaramy się te nierówności zlikwidować – zapowiada.

W listopadzie powiat będzie łatał dziury. Jak tłumaczy Arkadiusz Durma, na drogach pojawiło się sporo wyrw i przed zimą należy je usunąć. Prace mają być wykonywane z wykorzystaniem masy na gorąco.


Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie