Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Awaria sieci cieplnej - AKTUALIZACJA

Zapowiedziana w środę przez zarząd PGE GiEK, przerwa w dostawie ciepła staje się faktem. Pracownicy spółki rozpoczęli swoją pracę.

Reklama
Pracownicy PGE GiEK rozpoczęli usuwanie skutków awarii, o której wczoraj poinformował rzecznik spółki. Na razie zablokowana jest cała ulica ks. J. Popiełuszki. Pracownicy odkryli kolektor i obecnie usuwają z niego izolację. Na razie ani zarząd spółki, ani sami pracownicy nie informują o przyczynie awarii, ani o jej rozległości.
- Jakiekolwiek informacje dotyczące stanu ciepłociągu będziemy mieć dopiero, gdy oczyścimy i odkryjemy całą instalację - mówią.
Przypominamy, że według informacji przekazanej przez PGE GiEK, ciepła może nie być do 21 grudnia. Listę wyłączonych z sieci nieruchomości można znaleźć tutaj.  
Aktualizacja 11:23:31 (piątek)
Pomimo tego że nadal nie ma oficjalnego stanowiska zarządu PGE GiEK w sprawie awarii ciepłociągu, a wśród mieszkańców zaczęły  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, naprawa ciepłociągu przebiega zgodnie z planem. Obecnie pracownicy odkryli rozszczelniony fragment rurociągu, wycięli uszkodzony fragment i przygotowują się jego ponownego połączenia.
- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rurociąg powinien zostać zespawany do godziny 15.00 – mówią pracownicy.
Później pozostanie przeprowadzić próbę szczelności, oraz zakryć ciepłociąg. Optymistyczny wariant, który zakładają technicy PGE GiEK, mówi że ciepłociąg powinien być uruchomiony o godzinie 18.00.
- Początkowo, czynnik będzie docierał do odbiorców na mniejszym ciśnieniu, które powoli będziemy podnosić, w miarę sprawdzania szczelności naprawianego odcinka – mówią.

Aktualizacja 22:01:56 (czwartek)

Z powodu awarii nie będzie można skorzystać z CW Laguna. Taka informacja ukazała się na stronie aquaparku. Ponowne otwarcie planowane jest na godzinę 7.00, w sobotę. Nadal nie ma informacji ze strony biura prasowego PGE GiEK o rozległości oraz miejscach awarii.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie