Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Autobusami bez biletów? Temat powraca...

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Gryfinie radni odrzucili projekt burmistrza dotyczący wyższych podatków, które ten zadeklarował przeznaczyć na komunikację publiczną, a w konsekwencji zlikwidować wszystkie bilety, uruchamiając bezpłatny przejazd wszystkimi liniami. W ocenie zwolenników burmistrza to świetna inicjatywa, opozycja tłumaczyła swoją decyzję brakiem jednoznacznych zapisów w sprawie transportu. Temat ten jednak całkiem nie upadł. Czy faktycznie od nowego roku będziemy jeździć za darmo?

Reklama

Pojawić się miały dodatkowe kursy (sześć połączeń dziennie) na terenach wiejskich, wraz z modyfikacją ich tras i dołożeniem nowej linii, dojeżdżającej bezpośrednio do Sobiemyśla przez Drzenin i Dołgie. Przestała by funkcjonować linia 2, natomiast linia 1 jeździć miałaby tylko do Szczecina Zdroje, ale znacznie częściej niż teraz, bo co około godzinę. Najbardziej istotna zmiana dotyczyła jednak biletów. Tu deklaracja była jasna – bezpłatne bilety na wszystkie linie!

Od czego to zależy? Kiedy sprawa się wyjaśni? Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. domiwoszka

  (5 komentarzy) 1 1

  Idea słuszna, a gdyby doszła do realizacji, Gryfino mogłoby się pochwalić stosunkowo dobrym systemem darmowych autobusów. W porównaniu np. do Goleniowa, gdzie można liczyć raptem na kilka kursów i to tylko w ciągu dnia roboczego. Zmiana jak najbardziej na plus!

  Odpowiedz Zgłoś
 2. Cooler

  Cooler

  (21 komentarzy) 0 1

  domiwoszka: Idea słuszna, a gdyby doszła do realizacji, Gryfino mogłoby się pochwalić stosunkowo dobrym systemem darmowych autobusów. W porównaniu np. do Goleniowa, gdzie można liczyć raptem na kilka kursów i to tylko w ciągu dnia roboczego. Zmiana jak najbardziej na plus!
  idźmy dalej i wszystko niech będzie za darmo :D Praca też a co!!! J....dole.

  Odpowiedz Zgłoś
 3. rafał

  rafał

  (75 komentarzy) 0 1

  Nie do końca rozumiem tą idee darmowych przejazdów. Działają jakieś ulgi przecież dla emerytów czy uczniów. Skąd pomysł zupełnie darmowego transportu? Gdzieś to sie juz praktykuje w okolicy?

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie