Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Atrakcyjne Gminne Dożynki zamiast Dni Bań

Przypominamy, że w najbliższą sobotę, na terenie powiatu gryfińskiego odbędzie się kilka imprez dożynkowych. Jedna z nich na stadionie w Baniach

Reklama
Reklama

Główną gwiazdą bańskich dożynek będzie Mario Bischin. Rumuński piosenkarz, znany głównie z przeboju „Macarena”, w końcu dojedzie do Bań. Po raz pierwszy awizowany był już w 2020 r.

- Wtedy jednak plany pokrzyżowała pandemia. Nie tylko nie przyjechał Bischin, ale zrezygnowaliśmy z tradycyjnej formy obchodów – mówi wójt Arkadiusz Augustyniak, przypominając, że w zeszłym roku dożynki również odbyły się w okrojonej formie.

Ograniczyły się wszak wyłącznie do mszy świętej, na którą zaproszeni zostali lokalni rolnicy. Jak dodaje, po dwóch latach sytuacja jest bardziej sprzyjająca, wobec czego można zrobić to, czego nie udało się w 2020 r.

- Dosłownie, bo program jest niemal identyczny, co dwa lata temu. Aneksowaliśmy tamte umowy, dodaliśmy też kilka nowych atrakcji – tłumaczy Arkadiusz Augustyniak.

Idea jest jednak ta sama: podziękować za ubiegłoroczne plony oraz pobawić się w gronie sąsiadów. W tym roku władze nie planują bowiem organizować Dni Bań.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie