Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

ASF w powiecie gryfińskim. Kilkadziesiąt miejscowości w obszarze zagrożenia

-Wydziały Zarządzania Kryzysowego i Zarządzania Drogami równolegle do działań na rzece Odrze, koordynują zabezpieczenie powiatu w związku z pojawieniem się przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gminach: Chojna, Widuchowa, Trzcińsko-Zdrój i Banie - przekazało Starostwo Powiatowe w Gryfinie

Reklama

Afrykański pomór świń (African Swine Fever - ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe , świniodziki oraz dziki.

Jak podał Powiatowy Lekarz Weterynarii: w związku z wygaszaniem dwóch ognisk ASF u świń w powiecie gryfińskim, w miejscowościach Strzelczyn (gm. Chojna) oraz w Chojnie, ustanawia się obszar objęty ograniczeniami o promieniu dziesięciu kilometrów.

Na terenie zagrożonym znalazły się cztery samorządy terytorialne i kilkadziesiąt miejscowości. W przypadku gminy Chojna: Grzybno, Strzelczyn, Rurka, Trzeszcze, Kamienny Jaz, Chojna, Bara, Graniczna, Wilkoszyce, Barnkowo, Lisie Pole, Lisie Pola, Zabuże, Czartoryja, Czartoria, Brwice, Nawodna, Garnowo, Drozdowo, Boguszczyn, Grabowo, Krajnik Górny, Krzymów, Kuropatniki, Małe Stoki, Stoki, Kaliska, Mętno Małe, Mętno, Godków, Godków Osiedle, Jelenin, Wilcze, Strzeszewko, Łaziszcze.

W gminie Widuchowa: Polesiny i Rynica. W gminie Trzcińsko-Zdrój: Rosnowo i Rosnówko. W gminie Moryń: Dolsko, Mirowo, Mierno, Witniczka, Młynary.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie