Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Ariel Lipiński z odznaczeniem. Uratował kobietę przed gwałtem

źródło KWP Szczecin
źródło KWP Szczecin

Aspirant sztabowy Ariel Lipiński jest policjantem z Chojny. We wtorek został odznaczony za pomoc, której udzielił potrzebującej kobiecie

Reklama
Reklama

O interwencji Ariela Lipińskiego, do której doszło 28 lutego 2021 r., przy ulicy Wieżowej w Chojnie, pisały największe ogólnopolskie portale.

 

- W środku nocy usłyszeliśmy głos kobiety, która wołała o pomoc. Mąż wybiegł przed blok, ja wyszłam na balkon. Okazało się, że jakiś mężczyzna próbował zgwałcić kobietę przed naszym balkonem - relacjonowała w rozmowie z Radiem Zet kobieta, która była świadkiem napaści.

Krzyki obudziły asp. Szt. Ariela Lipińskiego, który wybiegł na zewnątrz i udaremnił próbę gwałtu na młodej kobiecie. Jak mówią świadkowie, ta była zakrwawiona i pobita. Bezpośrednio z miejsca niedoszłego zdarzenia została przewieziona do szpitala. 

Męstwo, którym wykazał się policjant z Chojny, zostało dostrzeżone i docenione. Podczas wtorkowej uroczystości, do której doszło w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji, Lipiński otrzymał odznaczenie mienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

- Wyróżnienie to nadawane jest za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia, albo za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia - wyjaśniają władze policji.

Jak napisano w uzasadnieniu: asp. sztab Ariel Lipiński z KPP w Gryfinie "został odznaczony za to, że w czasie wolnym od służby zapobiegł popełnieniu zgwałcenia kobiety i zatrzymał sprawcę przestępstwa".

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie