Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

ALO. Ta drużyna gra w GALKO od samego początku!

Zgodnie z tym, co piszemy w bieżącym wydaniu Gazety Gryfińskiej, na czas ferii zimowych rozgrywki GALKO zostały wstrzymane. Polecamy jednak zakup Gazety Gryfińskiej, w której można przeczytać o drużynie, która występuje w koszykarskiej lidze od pierwszej edycji!

Reklama

Nazwa ALO może być dla niektórych tajemnicza. Na początek rozszyfrujmy więc ten skrót. ALO, to nic innego jak Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego. Jak łatwo się domyślić, zespół tworzą więc dawni uczniowie szkoły w parku.

Patrząc historycznie, przez drużynę przewinęło się ich kilka pokoleń. ALO należy bowiem do grona dwóch zespołów, które występują w rozgrywkach GALKO nieprzerwanie od pierwszej edycji! Ta odbyła się w 1994 roku, więc mowa o dwudziestu ośmiu latach tradycji.

ALO zapisało się w dziejach ligi także z innego powodu. We wspomnianym, inauguracyjnym sezonie „Absolwenci” okazali się najlepsi, sięgając po pierwsze mistrzostwo GALKO. Czas pokazał, że był to pierwszy, ale też zarazem ostatni tryumf ALO w naszych rozgrywkach.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie