Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Aksamitny Festiwal już w sobotę

W sobotę odbędą się nie tylko dożynki. Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo i Sołtys Mirowa zapraszają tego dnia na Aksamitny Festiwal, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na placu zabaw w Mirowie. Poniżej zapowiedź organizatora

Reklama

Każdy kolejny rok dla Wioski Kwiatowej Mirowo w gminie Moryń, to mały, aczkolwiek krok do przodu, w realizacji marzeń. Marzeń na ożywienie i upiększenie swojej małej ojczyzny. W tym roku na Aksamitnym Festiwalu można będzie obejrzeć pierwsze efekty działań w ramach programu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia” dofinansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej.

Ale głównym punktem programu będzie finał konkursu na Aksamitną Zagrodę. Drugi rok z rzędu nagrody zostaną wręczone uczestnikom konkursów w dwóch nowych kategoriach: Aksamitna Rabatka i Aksamitna Kompozycja. Niezależna komisja oceni starania uczestników konkursu Mirowa w upiększaniu swoich domostw, podwórek czy balkonów, a co za tym idzie swojej wsi.

Rozdanie nagród w konkursie poprzedzi wspólny spacer po wsi. Dzięki wszystkim obecnym na naszym święcie będziemy mogli wyłonić jeszcze jednego laureata, który otrzyma nagrodę publiczności. Czekają nas wspaniałe atrakcje. Będzie wystawa fotografii Pani Joanny Ruszkiewicz z Godkowa, będą obrazy grupy „5 Wymiar” i „Barokowe Perły” z Morynia.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek na zimno i na ciepło. Gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowane przez młodych. Będzie można wziąć udział w loterii fantowej, z której dochód przeznaczymy na działalność Stowarzyszenia i rozwój naszej wsi.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie