Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Akryl i rysunki

Kolejna wystawa malarstwa Elli Stasiak odbędzie się w auli Zespołu Szkół przy ul. Iwaszkiewicza 70 w Gryfinie. Tym razem zbiór prac artystki został zatytułowany „Podaruj mi trochę słońca…”. Wernisaż wystawy został zaplanowany na piątek, 29 listopada o godz. 17.00.

Reklama

E. Stasiak na co dzień nauczyciel tutejszego gimnazjum, w wolnych chwilach zajmuje się także malarstwem. Za swoje prace ceniona w kraju i poza jego granicami. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pierwsza zbiorowa wystawa jej prac odbyła się w  szczecińskiej Galerii PAX w 1990 roku. Wkrótce przyszedł także czas na pierwszą wystawę indywidualną. Dzięki niej pojawiły się propozycje wyjazdów na plenery malarskie i kolejne wystawy. Tak dzieje się nadal, z czego artystka jest bardzo rada.

- Malarstwo to taka dziedzina mojego życia, którą uprawiam od zawsze –zdradziła nam Ella Stasiak. - Świat odbieram w kolorze, z większą rozdzielczością niż oko typowego człowieka. Posiadając taki dar zajęłam się więc malarstwem, a nie np. muzyką czy słowem - dodała.

Zaczynała rysować kredkami, później przyszedł czas na farby. Bywało i tak, że były to kredki do oczu. W dzieciństwie zdarzało się jej także malowanie na ścianach, ale te wybryki kończyły się klapsem i upomnieniem, że maluje się tylko na papierze.

Na najnowszą wystawę zatytułowaną „Podaruj mi trochę słońca…”  złożą się prace artystki, głównie malarstwo akrylowe i rysunki, wykonane w ciągu ostatniego roku.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie