Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Akcja "Bezpieczny Piątek" w Gryfinie [GALERIA]

Autor: Zbigniew Włodarczyk

Dzisiaj przy przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Armii Krajowej w Gryfinie przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych przy udziale funkcjonariuszy gryfińskiej policji oraz Służby Ochrony Kolei przeprowadzili wakacyjną akcję "Bezpieczny Piątek", która realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko"

Reklama

W czasie działań profilaktycznych polegających m.in. na rozdawaniu kierowcom oczekującym na podniesienie szlabanów, ulotek informujących o zagrożeniach na torach kolejowych, odbył się briefing prasowy z udziałem Jacka Krzemińskiego (zastępcy dyrektora PKP Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie) oraz Bartosza Pietrzykowskiego (rzecznika prasowego PLK).

Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie "Żółtej Nalepki PLK", która jest od dwóch lat umieszczana na przejazdach kolejowo-drogowych (nalepianej na mechanizmach rogatkowych lub z tyłu Krzyża św. Andrzeja), która jest pomocna przy informowaniu służb o miejscu zdarzenia np. wypadkach na torach kolejowych czy uszkodzonych rogatkach.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie