Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Afera Onetu z Gryfinem w tle. Były trener Energetyka oskarżony

Onet opublikował dziś artykuł dotyczący Mirosława Skrzypczyńskiego. Były trener tenisistów Energetyka, aktualnie prezes Polskiego Związku Tenisowego, jest w nim oskarżany o przemoc rodzinną oraz molestowanie zawodniczek

Reklama

Tekst Janusza Schwertnera i Jacka Harłukowicza rozpoczyna się od wątku rodzinnego. Zaraz po nim pojawia się obszerny fragment dotyczący naszego miasta.

Mirosław Skrzypczyński przyjechał do Gryfina w 1990 r., wraz ze swoją żoną, wówczas czołową polską tenisistką, by objąć tenisową sekcję Energetyka. Podczas dwóch lat, które spędził w naszym mieście, jego podopieczni zdobyli kilka medali mistrzostw kraju, w tym drużynowe wicemistrzostwo Polski seniorek. Zorganizował też Międzynarodowy Turniej Tenisa, transmitowany przez Eurosport.

- O traumatycznych wspomnieniach związanych z jego metodami szkoleniowymi rozmawiamy z dwoma byłymi zawodniczkami klubu Energetyk Gryfino, w którym na początku lat 90. pracował Skrzypczyński. Obie – ze względu na przeżytą traumę i strach przed ustosunkowanym w świecie tenisa Skrzypczyńskim – proszą o zachowanie anonimowości - informuje Onet, przytaczając ich wypowiedzi o praktykach, których miał dopuszczać się wówczas trener.

- Po latach to, co nam robił, bez wątpienia mogę nazwać przemocą i formą molestowania seksualnego – mówi czterdziestokilkuletnia dziś była zawodniczka.

Onet opisał też zachowania, jakie Skrzypczyński miał stosować wobec męskiej części swoich podopiecznych.

Chociaż tekst opublikowany został dzisiejszego poranka, otrzymaliśmy już wiele sygnałów od byłych tenisistów gryfińskiego Energetyka, którzy ze zdumieniem reagują na te doniesienia.

 

Więcej w kolejnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. AleksyWoźnica

  (6 komentarzy) 3 3

  Czy psycholog przebadał osoby po 32 latach takie głupoty wypisującą ?? czerwone BMW w latach 90-tych pamiętam kawały nie jedne się robiło TO ONI BYLI Mistrzami my zaczynaliśmy grę w 2 lidze piłki ręcznej żona trenera jako profesjonalistka chyba widziała co się działo na treningu ??????????? po latach debile (nie znający ludzi cały ich życiorys opisują) i dlaczego po niemiecku ????

  Odpowiedz Zgłoś
 2. Endi

  Endi

  (5 komentarzy) 2 1

  AleksyWoźnica: Czy psycholog przebadał osoby po 32 latach takie głupoty wypisującą ?? czerwone BMW w latach 90-tych pamiętam kawały nie jedne się robiło TO ONI BYLI Mistrzami my zaczynaliśmy grę w 2 lidze piłki ręcznej żona trenera jako profesjonalistka chyba widziała co się działo na treningu ??????????? po latach debile (nie znający ludzi cały ich życiorys opisują) i dlaczego po niemiecku ????
  Właśnie, dlaczego po niemiecku? Napisz po polsku, kropki, przecinki.

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie