Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

102 gole Łapińskiego!

Podczas osławionego już meczu z Kołbaczem, nieświadomy niczego Marcin Łapiński obchodził godny uwagi jubileusz

Reklama

Przeszedłby on bez echa, gdyby nie to, że nasza redakcja stale prowadzi zapiski oraz kompletuje statystyki. Dzięki temu wiemy, że podczas inauguracji A-klasy Marcin Łapiński strzelił swą setną ligową bramkę dla Energetyka! Po raz pierwszy uczynił to 24 maja 1997 r., w wygranym 4:0 meczu 4.ligi przeciwko Inie Goleniów. To również pokazuje z jakim fenomenem mamy do czynienia. Od tamtego momentu minęło wszak ćwierć wieku! A przecież w międzyczasie „Łapa”, łącznie przez piętnaście sezonów reprezentował barwy: Błękitnych Stargard, Kotwicy Kołobrzeg, Floty Świnoujście, Altlüdersdorf i FC Schwedt!

Setny gol 44-latka z Widuchowej padł w 19 minucie i był trafieniem na 2:0. Sześć minut wcześniej „Łapa” wyprowadził swój zespół na prowadzenie (gol nr 99). Co ciekawe, jubileuszowa bramka początkowo zapisana została jako samobój jednego z graczy GKS.

- Moim zdaniem bardzo dobrze się stało, że ostatecznie sędzia zaliczył gola Marcinowi, bo to „Łapa” oddał strzał z odległości. Piłka odbiła się od rywala, ale raczej nie zmieniła kierunku – uznał trener, gratulując piłkarzowi wyczynu.

Łapiński natomiast rozpoczął już swój marsz po drugą „setkę”. Tydzień później strzelił przecież dwa kolejne gole!

 

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. rafał

    rafał

    (88 komentarzy) 0 0

    Gratulacje!

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie